Čalounění

Čalounictví je velmi smysluplné řemeslo - je založeno na tom, že i starému a kvalitnímu nábytku se dá vrátit zašlý lesk a sláva. :) 

Počátky čalounictví jsou zaznamenány už ve starém Egyptě, Řecku a Římě. Dnes jsou technologie, které používáme, opravdu vypilované léty praxe.

Materiály také, ale někdy je potřeba pro zachování “duše” a autenticity potřeba použít i původní materiály jako například africkou trávu, koňské žíně, jutu a vlnu. I s tím máme bohaté zkušenosti(více informací v části webu “Restaurování”).

K čalounění novějšího nábytku nebo jako levnější variantu pro čalounění starého a starožitného nábytku používáme moderní technologii. Původní pružinový základ se nahradí popruhy a molitanem / PUR pěnou.

Čalouníme skoro vše

Čalouníme i autosedačky. Výhodou je, že čalounění sedí přesně na danou sedačku. Vždy můžeme jít cestou opravy nebo vytvořením originálního a jedinečného vzhledu.

K čalounění autosedaček používáme jak textilní materiály, tak kůži, useň a koženku.
Postaráme se i o čalounění polštářků se zipem, které jsou velmi praktické pro následnou "údržbu".

Spolupracujeme s profi truhlářem

Pokud je potřeba oprava čalouněného nábytku (například dát do pořádku konstrukci před samotným čalouněním), i s tou si poradíme. Zvládneme drobné stolařské opravy.

Zajímavost z naší praxe ... 

Nejčastěji čalouníme sedáky starých a starožitných židlí. Ty staré, u nábytku “s duší” mají často vázaný sedák. Jejich restaurování je sice složitější, než při nahrazením molitanem, ale nábytek nepřijde o svoji jedinečnost a styl.

Co vše čalouníme

Křesla a ušáky

Židle

Válendy a pohovky

Polštáře

Rohové lavice

Taburety

Barové sedačky

Cenová nabídka na čalounění nábytku zdarma

Ceny za čalounění nábytku jsou vždy individuální podle rozsahu práce a podle toho, jaké materiály budeme používat.

Cenovou nabídku od nás získáte však velmi snadno. Stačí nám poslat fotku s informacemi a my vám pošleme cenovou nabídku a navrhneme postup.

Čalounictví Dana Szatkowská

1. Máje 342, Liberec PSČ 460 07