top of page

Restaurování

O restaurování se nebojíme napsat, že je to naše srdcová záležitost. Pokud k nám přijede křeslo velké historické hodnoty, které by laik dovezl rovnou na sběrný dvůr a odjíždí od nás “jako nové”, to je největší potěšení. Restaurování má smysl - dřívější kvalita materiálů, hlavně dřevěných konstrukcí, se s tou dnešní nedá srovnávat. Proto křeslu nebo sedačce z dob našich babiček dopřejte ve spolupráci s námi “druhý život”.

Rádi vám pomůžeme, pokud potřebujete:

  • opravit nový nábytek

  • renovovat starý nábytek

  • restaurovat starožitný nábytek

Restaurování s maximální opatrností

Kompletní renovace realizujeme ve spolupráci s profesionálním truhlářem. Víme, jak přistupovat ke starému nebo starožitnému nábytku. Zakládáme si na restaurování a opravy co nejšetrnější k nábytku a vše řešíme s citem. Snažíme se o to, aby jsme nábytek renovovali co nejvěrněji - v případě potřeby používáme dobové materiály jako africké trávy, koňské žíně, jutu, vatu a sedlářské nitě.

Stejné jako před 100+ lety

Autentičnost nábytku je v případě restaurování na prvním místě a my se snažíme co nejvíce přiblížit se původnímu stavu, při práci volíme “staré” postupy jako ruční vázání sedákových, opěrákových a područkových pružin a po dokončení potahování látkou nebo kůží. Celý kus nábytku případně dokončujeme nabitím ozdobných hřebíků, lepením borty, šitím ozdobných šňůr nebo třásní a střapců.

Věděli jste, že ...

borty a porty patří mezi tzv. pozamenty - jsou to doplňky pro zdobení oděvů - zejména plášťů, večerních oděvů a koktejlových šatů. Velmi často jsou vyrobeny ze silnějších lesklých přízí. V čalounictví se používají pro zdobení křesel, sedacích souprav a polštářků.

Co vše restaurujeme

Co řešíme nejčastěji

Křesla a ušáky

Židle

Válendy a pohovky

Polštáře

  • Celkové restaurování

  • Restaurování s úpravami na míru

  • Obnova dřevěných částí nábytku

Cenová nabídka na restaurování nábytku zdarma

Ceny za opravy a restaurování nábytku jsou vždy individuální podle rozsahu práce a podle toho, jaké materiály budeme používat.

Cenovou nabídku od nás získáte však velmi snadno. Stačí nám poslat fotku s informacemi a my vám pošleme cenovou nabídku a navrhneme postup.

bottom of page